Składniki
1 opakowanie
1 sztuka
1 sztuka
2 sztuki
1 opakowanie
1 litr
0.5 szklanki
1 opakowanie
1 pęczek
0.5 szklanki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Cebulę i czosnek pokrój w drobną kostkę. Następnie podsmaż w rondlu na oliwie z oliwek.
Krok 2
Dodaj ryż i całość smaż, aż ziarna zrobią się szkliste.
Krok 3
W tym momencie dodaj 1/3 bulionu i powoli gotuj, aż ryż wchłonie prawie cały płyn, około 10 minut. Następnie wlej kolejną porcję bulionu i ponownie gotuj, aż ryż wchłonie większość płynu. Po tym czasie ziarna powinny być pół twarde.
Krok 4
Teraz wymieszaj Fix Knorr z pozostałym bulionem i śmietanką.
Krok 5
Wlej płyn do ryżu, dodaj ser pleśniowy, (pokrojony w mniejsze kawałki) i posiekaną natkę pietruszki. Mieszaj powoli drewnianą łyżką, aż ryż zmięknie i ser się rozpuści. Risotto podawaj natychmiast po przyrządzeniu. Powinno mieć płynną konsystencję.
Krok 6
Różyczki z brokułu obgotuj w osolonej wodzie i posyp po wierzchu potrawy. Na końcu skrop całość oliwą z oliwek.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Risotto z brokułami
Szacowana cena przygotowania dania: do 20 zł. Ceny zostały oszacowane na podstawie orientacyjnych cen rynkowych i dotyczą przygotowania całego dania zgodnie z listą składników.
Kremowe, aromatyczne risotto cztery sery z brokułami to prawdziwa uczta dla podniebienia. Podawaj je na obiad lub kolację - zarówno jako samodzielne danie, jak i dodatek do mięsa. Podstawą sukcesu każdego risotto jest oczywiście odpowiednio przyrządzony ryż. Na zewnątrz powinien być miękki, a w środku – al dente, czyli sprężysty i lekko twardawy. Efekt taki uzyskasz wybierając ryż arborio lub carnaroli, o lekko zaokrąglonych, przezroczystych ziarnach. Pamiętaj, aby absolutnie nie płukać go przed gotowaniem – w ten sposób pozbawisz ziarna skrobi, która odpowiedzialna jest za kleistą konsystencję risotto. Jeśli chcesz, aby ryż miał piękny, złocisty kolor, dodaj do bulionu szczyptę kurkumy. Gotowe danie posyp startym parmezanem i od razu serwuj na stół. Odgrzewane nie smakuje już tak dobrze.