Rosół królewski

- Krok 1Mięso umyj i oczyść. Warzywa obierz. Wołowinę zalej zimną wodą, posól i gotuj na małym ogniu pod przykryciem. Pod koniec gotowania dodaj opłukane oraz oczyszczone mięso z kury i warzywa, gotuj do momentu, kiedy warzywa i mięso będą miękkie.
- Krok 2Oczyść, opłucz i pokrój pieczarki w plastry.
- Krok 3Umyj i sparz wątróbkę, pokrój w kostkę.
- Krok 4Miękkie mięso wyjmij z rosołu. Przecedź rosół.
- Krok 5Do rosołu dodaj wątróbką i pieczarki, ugotuj.
- Krok 6Dołóż pokrojone mięso z kury oraz posiekaną natkę pietruszki i dopraw do smaku Przyprawą w płynie Delikat Knorr.

Rosół królewski podawaj z kluskami francuskimi.

Rosół królewski
Musi gotować się długo, im dużej tym lepiej. Musi być tłusty – tak, by pływały na nim tzw. oka. Kolor ma mieć żółtozłoty, a serwować go należy, gdy jest naprawdę bardzo gorący. Tak można podsumować, jaki powinien być prawdziwy rosół królewski. Ale to nie wyczerpuje wiedzy, która jest potrzebna do zrobienia królowej wszystkich zup. Co więcej – kuchnia polska nie ogranicza nas do jej klasycznej wersji. Tym razem przedstawiamy pomysł na rosół, który dzięki kawałkom delikatnej wątróbki i duszonym pieczarkom staje się daniem bardzo eleganckim ale i treściwym. Idealny smak wywaru na rosół gwarantuje połącznie w nim różnych mięs – szlachetnej wołowiny i wiejskiej kury, która nadaje zupie piękny kolor i odpowiednią tłustość. Rosół królewski podawaj z francuskimi kluskami z lanego ciasta, lub jeśli wolisz, z cieniutkim makaronem.