Składniki
1 kilogram
1 sztuka
50 mililitrów
1 łyżka
1 łyżka
2 sztuki
40 gramów
8 gramów
20 gramów
10 dekagramów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso pokrój w mniejsze kawałki, około 10 dekagramów każdy. Następnie rozbij tłuczkiem do mięsa na cienkie, duże plastry.
Krok 2
Grzyby pokrój w paski. Cebule obierz, pokrój w piórka i podsmaż razem z grzybami.
Krok 3
Każdy plaster mięsa posmaruj musztardą, posyp majerankiem i kładź przygotowany farsz oraz kawałek razowego chleba. Mięso zwiń i zepnij wykałaczką.
Krok 4
Obtocz w mące i podsmaż w rondlu.
Krok 5
Wlej wodę tak, aby przykryła mięso. Dodaj Kostkę do mięsa pieczeniową Knorr. Całość duś około 40 minut, aż zrazy będą miękkie i sos zgęstnieje, na koniec sos zapraw śmietaną. Podawaj z kaszą gryczaną lub kluskami. Pamiętaj, aby przed podaniem usunąć wykałaczki.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Kostka do mięs pieczeniowa Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste...
Czytaj więcejSuszone grzyby są dobrze wszystkim znanym przysmakiem, który często pojawia się w naszych jadłospisach. Nie wyobrażamy sobie aromatycznych zup, sosów oraz pierogów bez tych leśnych specjałów. Aby grzyby suszone nadawały się do spożycia i zachwycały smakiem, warto zgłębić wiedzę na temat moczenia ich w wodzie i mleku. Jak to zrobić?
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zrazy kasztelańskie
Do przygotowania zrazów kasztelańskich potrzebne jest mięso wołowe bez kości, najlepiej rostbef. Sekretem doskonałego smaku tego dania jest farsz przygotowany z podsmażonych grzybów i cebuli. Ważne jest, aby użyć odpowiedniego rodzaju suszonych grzybów – borowiki można stosować zamiennie z podgrzybkami, lub wykorzystać mieszankę obu odmian. Przed przygotowaniem farszu namocz suszone grzyby. Wodę warto zachować, ponieważ zgromadzi wiele smaku i zapachu. Pokrojone plastry mięsa posmaruj pikantną musztardą (np. sarepską albo dijon), a następnie przypraw majerankiem. Podsmażane w rondlu zrazy zalej wodą i dodaj esencję. Mięso duś do momentu, w którym będzie miękkie, a do gęstniejącego sosu dodaj śmietanę i mieszaj, aż uzyska jednolitą konsystencję. Do przyozdobienia dania użyj świeżej pietruszki lub koperku. Jako dodatek do tak przygotowanych zrazów kasztelańskich dobrze sprawdzą się kluski śląskie, makaron lub kasza gryczana. Przekonaj się, jak wspaniale smakuje wołowina w takim wydaniu!