
Składniki
200 gramów
2 sztuki
2 sztuki
2 sztuki
0.5 sztuki
3 sztuki
1 łyżeczka
1 szczypta
50 mililitrów
1 szczypta
100 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Pora i cebule pokrój w kostkę, podsmaż w garnku na oliwie. Następnie pokrój ziemniaki, dodaj do pozostałych i zalej całość 1,5 litrem wody.

Krok 2
Dodaj 2 kostki Knorr. Zupę gotuj przez około 30 minut - do momentu, gdy ziemniaki będą zupełnie miękkie.

Krok 3
W tym czasie trzy główki czosnku zawiń w folię aluminiową i wstaw do nagrzanego do 180 stopni piekarnika na około 15 minut. Po tym czasie wyjmij czosnek, przestudź, obierz z łupin i dodaj do zupy.

Krok 4
Zupę dokładnie zmiksuj i zapraw śmietaną.

Krok 5
Boczek pokrój w kostkę i podsmaż na patelni. Usuń nadmiar tłuszczu, skwarki dodaj do zupy. Całość dopraw do smaku majerankiem, mielonym pieprzem i odrobiną soli (jeśli zachodzi taka potrzeba).

- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Rosół szlachetny drobiowo-wołowy Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPolędwiczki wieprzowe jadasz tylko od święta i zazwyczaj wyłącznie w restauracji, w której ich przyrządzeniem zajmuje się profesjonalny szef kuchni? Po co się ograniczać? Smakiem tego delikatnego mięsa można cieszyć się znacznie częściej i to we własnej jadalni. Jak smażyć polędwiczki, żeby były soczyste? Jak przygotować mięso i z jakimi dodatkami je podawać?
Czytaj więcejSłodycz miodu fantastycznie kontrastuje z goryczkowym smakiem musztardy. Nic więc dziwnego, że sos musztardowo-miodowy świetnie komponuje się z wieloma składnikami – zwłaszcza o naturalnie łagodnym smaku. Korzystaj z niego zawsze wtedy, gdy twoim potrawom brakuje wyrazu. Prosty w przygotowaniu sos miodowo-musztardowy do burgera pasuje tak samo dobrze, jak do ryb, sałatek, pieczonych mięs, a nawet kanapek.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa czosnkowa z boczkiem
Sekret zupy czosnkowej z boczkiem tkwi w jej zdecydowanym, lekko ostrawym smaku i idealnej, kremowej konsystencji. Zrobisz ją szybko a dzięki powszechnej dostępności czosnku – możesz ją serwować cały rok. Czosnek upieczony w piekarniku jest aksamitnie gładki i ma dużo delikatniejszy smak od świeżego, posiekanego lub przeciśniętego przez praskę. Nie wahaj się więc i śmiało użyj do zupy aż trzy główki. Jeśli chcesz, aby zupa czosnkowa była bardziej kremowa, przed zmiksowaniem dodaj do niej śmietankowy serek topiony lub odrobinę sera feta. Oprócz podsmażonego boczku, zupę możesz serwować ze zrumienionymi na maśle grzankami (możesz do ich przygotowania wykorzystać nieco już zeschnięte pieczywo) lub groszkiem ptysiowym oraz drobno posiekaną, świeżą natką zielonej pietruszki. Na wyjątkowe okazje podawaj ją w specjalnych chlebowych miseczkach, zapieczonych wcześniej przez 10–15 minut w piekarniku.