Składniki
400 gramów
100 gramów
1 opakowanie
50 mililitrów
2 sztuki
2 sztuki
2 łyżki
2 sztuki
500 gramów
700 mililitrów
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Cebulę posiekaj, a pozostałe warzywa pokrój w centymetrowej wielkości kostki.
Krok 2
Na oleju podsmaż słoninę, a gdy tłuszcz się wytopi, dodaj mięso. Smaż, aż sok z mięsa zupełnie odparuje.
Krok 3
Dodaj cebulę i smaż, aż cebula zacznie brązowieć. Wsyp zupę Knorr i podsmaż jeszcze chwilę. Dodaj koncentrat pomidorowy.
Krok 4
Całość zalej 1 litrem wody i doprowadź do wrzenia, po czym dodaj marchew i ziemniaki. Gotuj wszystko około 60 minut, aż mięso będzie miękkie. Zupę dopraw do smaku roztartym kminkiem, a w razie potrzeby dodaj szczyptę ostrej papryki.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Węgierska zupa gulaszowa Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Zupa gulaszowa
Zupa gulaszowa to jedna z najpopularniejszych potraw kuchni węgierskiej, której podstawowymi składnikami są mięso oraz warzywa takie jak cebula, papryka, marchewka czy ziemniaki. Są to składniki uwielbiane także w Polsce, więc nic dziwnego, że szefowie kuchni tak chętnie wracają do zupy gulaszowej. Przepis uwielbiany jest zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Przygotowanie potrawy nie zajmuje wiele czasu i nie jest skomplikowane. Soczyste mięso oraz pokrojone warzywa świetnie komponują się z koncentratem pomidorowym. Jeśli więc nie masz pomysłu na posiłek, a chcesz przygotować danie, które sprawdzi się na każdą okazję, wybierz zupę gulaszową. Przepis już znasz. Do dzieła!
Dla kogo?
Jeśli w twoim menu często goszczą zupy, na pewno przypadnie Ci do gustu również zupa gulaszowa. Przepis nie jest skomplikowany, wystarczy pamiętać o kilku istotnych krokach. Ważną przyprawą do gulaszu jest liść laurowy. Dodatkowo zupę gulaszową możesz przyprawić majerankiem, zielem angielskim, pieprzem, estragonem, bazylią, rozmarynem, chili, imbirem oraz ostrą i słodką papryką. O dokładkę gulaszowej zupy poproszą wszyscy wielbiciele aromatycznych potraw, w których nie brakuje soczystych mięsnych kąsków.
Na jaką okazję?
Prosty przepis na zupę gulaszową śmiało możesz wykorzystać, gdy planujesz większe przyjęcie. Potrawę przygotuj przed przyjściem gości, a w czasie imprezy tylko ją podgrzej. Dzięki temu nikt nie będzie musiał niecierpliwie czekać na poczęstunek, a każdy z gości otrzyma swoją porcję zupy gulaszowej w tym samym czasie. Zupa gulaszowa sprawdzi się również w roli obiadu. Nie potrzebujesz specjalnej okazji, aby przetestować ten przepis.
Czy wiesz, że?
Oryginalnie klasyczna zupa gulaszowa przygotowywana była na świeżym powietrzu przez pasterzy, którzy przyrządzali ją w kociołku nad ogniskiem. Serwowaną w ten sposób wersję gulaszu często określa się mianem gulaszu bograczowego. Obecnie przepis na zupę gulaszową jest urozmaicany w zależności od upodobań kucharzy.
Dla urozmaicenia:
Zupę gulaszową możesz przyrządzić z niemalże każdego rodzaju mięsa. Najlepiej sprawdzi się tu jednak udziec wołowy, który skutecznie zastąpi pręga, łopatka, goleń lub karkówka. Pamiętaj, że mięso wołowe potrzebuje dłuższego duszenia niż pozostałe mięsa. Przepis na zupę gulaszową wymaga więc odrobiny cierpliwości, ale smak gotowego dania jest tego wart!