Składniki
700 gramów
2 opakowania
500 mililitrów
2 sztuki
3 sztuki
3 sztuki
2 sztuki
4 sztuki
1 łyżka
1 łyżka
1 łyżeczka
30 mililitrów
250 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Umyte mięso pokrój w grubą kostkę, przełóż do miski i wymieszaj z odrobiną oliwy oraz słodką i ostrą papryką. Pomidory sparz we wrzącej wodzie, obierz ze skórki, następnie przekrój na pół i pozbądź się nasion.
Krok 2
Fix Leczo Knorr wymieszaj z 250 mililitrami wody.
Krok 3
Cebulę, papryki, pomidory oraz ziemniaki pokrój w dużą kostkę.
Krok 4
W szerokim garnku na rozgrzanej oliwie przesmaż pokrojone mięso, dodaj cebulę, następnie paprykę i pomidory.
Krok 5
Całość zalej Fixem, uzupełnij bulionem i doprowadź do wrzenia. Zmniejsz ogień i gotuj do momentu, gdy mięso będzie miękkie. Dodaj pokrojone ziemniaki oraz kminek. Gotuj jeszcze kilka minut. Gdy ziemniaki będą miękkie, dopraw do smaku i podawaj. Zupa musi być podana bardzo gorąca.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Podobne przepisy
Rosół uważany jest za jedną z najszlachetniejszych zup. Pojawia się na stołach w czasie ważnych uroczystości. Rozgrzewa w najchłodniejsze dni i zachwyca wyjątkowym smakiem. W kuchni okazuje się niezastąpiony jako baza dla innych zup i potraw.
Czytaj więcejWigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Bogracz węgierski
W oryginale każdy bogracz musi zawierać mięso, najlepiej kilka rodzajów, czasem także boczek i kiełbasę, dużo papryki, słodkiej i pikantnej, czasem w kilku kolorach, a także cebulę, pomidory i ziemniaki lub kluseczki. Sekretem przepisu na bogracz węgierski jest to, że wszystkie składniki duszą się we własnym sosie powoli, i nawzajem przenikają się ich smaki.
Dla kogo?
Przygotuj bogracz po węgiersku, jeśli jesteś fanem soczystej wołowiny, podawanej w towarzystwie aromatycznych dodatków. Żaden miłośnik klasycznych mięsnych potraw nie będzie rozczarowany prawdziwym węgierskim bograczem.
Na jaką okazję?
Zastanawiasz się, kiedy najlepiej podawać bogracz węgierski? Oryginalny przepis miej pod ręką, kiedy w jesienny lub zimowy weekend masz ochotę na naprawdę wyjątkowy posiłek w domowym zaciszu. Zaproś przyjaciół do kociołka – bogracza węgierskiego wystarczy dla wszystkich!
Czy wiesz, że?
Bogacz to węgierska potrawa narodowa, znana na całym świecie, która swoją nazwę zawdzięcza metalowemu kociołkowi, przystosowanemu do gotowania dań gulaszowych nad ogniskiem. Bez obaw, bogracz węgierski przyrządzany w czterech kuchennych ścianach też smakuje wyśmienicie.
Dla urozmaicenia:
Ostateczny sznyt w przepisie na bogracz węgierski zapewni kminek – niezwykle aromatyczne ziarenka, nie tylko podkręcą smak dania, ale będą też ładnie wyglądać. Palce lizać, a talerze – wytrzeć bułką lub chlebem! Takie pyszności jak bogracz po węgiersku, nie mogą się zmarnować.