Składniki
1 kilogram
3 łyżki
3 sztuki
1 sztuka
4 sztuki
5 sztuk
2 sztuki
2 sztuki
1 łyżeczka
150 mililitrów
3 sztuki
3 sztuki
40 mililitrów
2 łyżki
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso umyj i pokrój w grubą kostkę (3x3 centymetry). Przełóż do miski i wymieszaj dokładnie z przyprawą Knorr i łyżką oliwy. Jajka ugotuj na twardo, obierz.
Krok 2
Suszone grzyby namocz w szklance gorącej wody. Następnie pokrój w cienkie paski – wodę z moczenia pozostaw. Cebule pokrój w grubą kostkę, marchew w półplastry.
Krok 3
W dużym garnku rozgrzej oliwę, obsmaż mięso, cebulę oraz marchew wraz z koncentratem pomidorowym. Dodaj liść i ziele. Następnie oprósz mąką, wymieszaj i zalej winem – odparuj.
Krok 4
Po tej czynności dolej litr wody, dodaj wywar z moczenia grzybów, grzyby i zagotuj. Następnie wkrusz kostkę Bulionu grzybowego Knorr.
Krok 5
Dodaj pokrojoną w krążki kiełbasę, zmniejsz ogień i duś około 40-50 minut- do momentu, aż mięso będzie miękkie.
Krok 6
Jajka pokrój w grubą kostkę i dodaj do gulaszu przed samym podaniem. Podawaj z kaszą, udekoruj rozmarynem.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Gulasz z dzika z białą kiełbasą i jajkiem
Potrawy z dziczyzny zazwyczaj zaliczane są do dań wykwintnych, przygotowywanych na wyjątkowe okoliczności. Spróbuj przyrządzić gulasz, który połączy w sobie wywar ze świeżych warzyw z mięsem z dzika. Przed podsmażeniem go na rozgrzanej oliwie z oliwek, oprósz kawałki mięsa gotową marynatą do wieprzowiny lub własną kompozycją przypraw. Sprawdzi się m.in. mieszanka z gorczycą i kolendrą lub z różnych rodzajów papryki. Do gulaszu wykorzystaj także popularną włoszczyznę. Sięgnij po marchewkę, cebulę lub pora. Podsmaż je razem z mięsem i zapraw przecierem pomidorowym lub świeżymi pomidorami. Świetnym aromatycznym dodatkiem do tego dania będą również suszone grzyby. Warto wcześniej namoczyć je w gorącej wodzie – wykorzystasz ją później, bezpośrednio wlewając do powstającego na patelni wywaru. Całość powinna dusić się w bulionie, aż mięso stanie się miękkie i kruche. Gulasz z dzika podawaj na ciepło z białą lub wiejską kiełbasą oraz jajkiem na twardo. Będzie smaczny także z kaszą. Wypróbuj nasz przepis.