
Składniki
400 gramów
1 opakowanie
1 sztuka
1 sztuka
200 mililitrów
150 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Pokrojoną w kostkę wieprzowinę podsmaż z pokrojoną cebulą i papryką.

Krok 2
Fix rozmieszaj z 150 mililitrami wody i 200 mililitrami śmietany. Dodaj do mięsa i duś pod przykryciem, aż mięso będzie miękkie.

Krok 3
Danie podawaj z ryżem lub ziemniakami.

- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy.
Czytaj więcejCukinia to pyszne warzywo, które zyskało swą popularność ze względu na dostępność i łatwość wykorzystania w kuchni. I choć sezon na cukinie zaczyna się w sierpniu i trwa do końca lata, to jej smakiem możecie delektować się cały rok.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Podobne przepisy
Leczo
Leczo to wywodząca się z Węgier potrawa, która przyrządzana jest także na Słowacji, w Czechach, Niemczech, Austrii, Izraelu i na Ukrainie. Jest to rodzaj potrawki warzywnej z pomidorów oraz świeżej papryki duszonych na tłuszczu z dodatkiem podsmażonej cebuli, wędzonej słoniny oraz papryki w proszku. Przygotowane w ten sposób leczo serwuje się na Węgrzech jako samodzielną potrawę lub dodatek do potraw mięsnych takich jak na przykład kotlety schabowe. W pierwszym przypadku często jednym z jego składników jest kiełbasa w całości albo w plasterkach. Niekiedy na początku duszenia dodaje się do leczo ryżu, który gotując się zagęszcza potrawę. Czasami pod koniec przygotowywania tej potrawy, wbija się do niej także jajka. W naszym kraju leczo często przyrządza się na oleju z dodatkiem bakłażanów lub cukinii, przez co danie to zbliżone jest nieco do wywodzącego się z Prowansji ratatouille. Leczo możesz zaserwować z pieczywem, ziemniakami lub ryżem.