Składniki
50 gramów
1 sztuka
60 gramów
100 gramów
300 gramów
1 sztuka
3 ziarna
1 sztuka
1 sztuka
100 mililitrów
100 mililitrów
100 gramów
1 litr
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
W litrze wrzącej wody rozpuść kostkę Rosołu z kury Knorr. Pokrojoną cebulkę oraz czosnek podsmaż na oliwie. Dodaj ryż oraz świeże zioła.
Krok 2
Do ryżu dodaj białe wino, gdy odparuje wlej część bulionu. Gotuj tak długo, aż ryż będzie miękki. W razie potrzeby dolej ponownie bulion. Dodaj grzyby oraz śmietanę. Gotuj około 4 minuty. Na koniec dodaj świeżo zmielony pieprz oraz starty ser.
Krok 3
Risotto podawaj skropione oliwą z oliwek.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Risotto z grzybami - VIDEO
Gęste, kremowe risotto z grzybami doskonale smakuje zarówno jako samodzielne danie, jak i dodatek do mięsa. O ile pasta, czyli makaron, bezapelacyjnie króluje na południu Włoch, o tyle północna część tego kraju należy do risotto. Danie to przyrządzić można na wiele sposobów, jednak zawsze jego podstawą jest ryż – najlepiej arborio, o lekko zaokrąglonych, przezroczystych ziarnach. Należy go tak przyrządzić, aby po ugotowaniu w środku był al dente, czyli lekko twardawy, a na zewnątrz – miękki i kleisty. Pamiętaj, że ryżu do risotto absolutnie nie można płukać przed gotowaniem. Suszone grzyby warto wcześniej namoczyć, dzięki temu będą miękkie, delikatne i zwiększą swoją objętość. Zamiast nich do risotta równie dobrze możesz użyć świeżych, własnoręcznie zebranych w lesie grzybów, a w ostateczności – pieczarek. Obowiązkowym dodatkiem do risotto jest parmezan.