Składniki
2 litry
null
null
20 dekagramów
20 dekagramów
20 dekagramów
20 dekagramów
10 dekagramów
3 sztuki
2 łyżki
null
Przygotowanie krok po kroku
Wartości odżywcze
Krok 1
Umyj i namocz grzyby.
Krok 2
Obierz i pokrój w paski warzywa. Następnie zalej gorącą, osoloną wodą, dodaj grzyby i razem gotuj.
Krok 3
Dodaj groszek pod koniec gotowania.
Krok 4
Dopraw do smaku kostką Bulionu grzybowego Knorr oraz Przyprawą w płynie Delikat Knorr i posyp natką pietruszki.
Dobra rada:
Rosół wegetariański podawaj z makaronem.
Przepisy w Waszym wykonaniu
średnie
8 marca to doskonała okazja, by przygotować coś pysznego. Do wiosny zostało jeszcze trochę czasu, który warto umilić sobie smacznymi wypiekami. Sprawdź, jakie słodycze na Dzień Kobiet sprawdzą się najlepiej.
Czytaj więcejZapiekanki warzywne. To pole do popisu dla każdego: początkującego i doświadczonego kucharza. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia, a więc: do dzieła!
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Rosół jarski
Rosół kojarzy się przede wszystkim z wywarem z mięsa. Jednak swój rosół mają również jarosze. Od czasu do czasu mogą po niego sięgnąć dla odmiany także miłośnicy mięsa. Wywar ugotowany z samych warzyw może być jeszcze pyszniejszy niż jego mięsny wariant. Rosół jarski doskonale nadaje się na każdą okazję. Klarowny i delikatny smak podbije podniebienia wszystkich. Aby zupa smacznie się prezentowała, koniecznie pokrój warzywa nie w kostkę, ale w paski. Twój rosół będzie nie tylko doskonale smakował, ale również pięknie wyglądał. Fantastyczny aromat oraz brązowawy kolor zapewnią twojej zupie grzybki. Jeśli masz świeże, dopiero co zebrane w lesie grzyby, koniecznie wrzuć je do zupy. Jeśli nie, sięgnij po suszone grzybki lub mrożone. Jeśli dysponujesz suszonymi, pamiętaj, by je wymoczyć w wodzie przed gotowaniem. Oryginalnym urozmaiceniem tej kompozycji będzie zielony groszek. Jarski rosół może być bazą do wielu zup, np. grzybowej, kapuśniaka lub jarzynowej.