Sałatka owocowa przepis – Zobacz na przepisy.pl pixel

Sałatka owocowa

Autor: Dodietetyka.pl, mgr Katarzyna Diuwe

ratingratingratingratingrating

26

425 os.
cookedstopień trudności

łatwe

czas przygotowania
20 min.
ilość porcji
4 os.
Drukuj

745 osób wydrukowało

Pobierz pdf

873 osoby zapisały

Udostępnij

Składniki

260 gramów

70 gramów

260 gramów

150 gramów

40 gramów

20 gramów

6 łyżek

Przygotowanie krok po kroku

Wartości odżywcze

Krok 1

Owoce dokładnie umyj i obierz. Wszystko pokrój w małą kostkę. Daktyle pokrój w plasterki, a orzechy włoskie pokrusz.

Sałatka owocowa - Krok 1

Krok 2

Owoce i daktyle przełóż do salaterek i polej jogurtem naturalnym. Udekoruj pokruszonymi orzechami włoskimi.

Sałatka owocowa - Krok 2
Dodietetyka.pl, mgr Katarzyna Diuwe

Dobra rada:

Po przyrządzeniu obiadu zostało ci trochę orzechów włoskich? Skomponuj z nich własne musli – dodaj do nich bakalie oraz suszone owoce i dosyp do mleka lub ulubionego jogurtu!

0

Opinie o przepisie

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Sałatka owocowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Sałatka owocowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Sałatka owocowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Sałatka owocowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Sałatka owocowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Sałatka owocowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Sałatka owocowa - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Sałatka owocowa - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Kutia to danie, które co roku pojawia się na wigilijnym stole. Nie spotkaliście się nigdy z tym przysmakiem? Najwyższa pora, by to zmienić! Podpowiadamy, z jakich składników można przygotować kutię.

Czytaj więcej

Bez nich większość osób nie wyobraża sobie kolacji wigilijnej. Uszka są nieodłącznym dodatkiem do tradycyjnego barszczu czerwonego. Kształtne i wypełnione apetycznym nadzieniem są na tyle smaczne, że ich najwięksi miłośnicy zajadają się nimi także podczas świątecznych obiadów.

Czytaj więcej

przepisy.pl - Sałatka owocowaSałatka owocowa

mgr Katarzyna Diuwe z portalu dodietetyka.pl: Owoce to świetny składnik fit drugiego śniadania. Są zdrowe, smaczne i szybko można przygotować z nich lekką przekąskę. Nie wiesz, na jakie danie z nimi się zdecydować? Najlepiej zrób z nich sałatkę owocową. Dzięki temu połączysz w jednym posiłku rożne składniki, a więc także wiele witamin i składników odżywczych. Wymieszaj razem pokrojonego w kawałki grejpfruta, gruszki i kiwi. Grejpfruty to owoce szczególnie polecane w diecie odchudzającej, ze względu na niską kaloryczność, niski indeks glikemiczny i korzystny wpływ na przemianę materii. Do sałatki dorzuć także garść winogron. Kwaskowatość owoców przełam dodatkiem suszonych daktyli. Są słodkie, więc zapewnią dawkę energii oraz uzupełnią niedobory potasu. Żeby sałatka stała się jeszcze zdrowsza i bardziej pożywna, dodaj do niej orzechy włoskie, które zapewnią uczucie sytości i dodadzą jej jeszcze więcej witamin. Całość połącz z jogurtem naturalnym. Tak przygotowaną sałatkę owocową zabierz ze sobą do pracy lub szkoły. Spróbuj naszej propozycji na dietetyczne drugie śniadanie!