
Składniki
6 sztuk
1 sztuka
3 sztuki
2 sztuki
2 sztuki
1 pęczek
1 łyżeczka
2 sztuki
2 łyżki
1 sztuka
1 łyżka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Marchew oraz cebulę pokrój w plastry, ziemniaki w cząstki, czosnek posiekaj.
Krok 2
Żaroodporne naczynie posmaruj oliwą, a następnie na jego dnie ułóż na przemian plastry marchewki oraz cebuli. Posyp imbirem i czosnkiem.
Krok 3
Następnie po środku naczynia ułóż osuszone udka. Na nich połóż pokrojone ziemniaki. Całość zalej bulionem przygotowanym z kostki Rosół z kury Knorr i 0,5 litra wody. Wstaw naczynie do nagrzanego do 170 °C piekarnika na około 1 godz.
Krok 4
Po tym czasie udka przekręć na drugą stronę, posyp oliwkami oraz cząstkami cytryny.
Krok 5
Naczynie przykryj i ponownie wstaw do piekarnika na ok. 1 godzinę. Przed podaniem danie posyp posiekaną kolendrą. Podawaj z pieczywem. Tip: Jeśli lubisz ostre przyprawy, do dania dodaj pokrojoną papryczkę chilli.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Nie wiesz, z czym jeść bób? Możliwości jest wiele. Warto z nich korzystać, bo młody bób to prawdziwy przysmak. Bez względu czy podacie go w sałatce czy wykorzystacie do ugotowania zupy, nie pożałujecie decyzji o włożeniu go do sklepowego koszyka. Zacznijmy jednak od postaw. Ustalmy, jak jeść bób oraz jak go podawać. Ze skórką czy bez? W jakiej wersji smakuje lepiej?
Czytaj więcejRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku. Unikniecie dużego zamieszania w kuchni, które często łączy się z pasteryzacją na mokro. Przedstawiamy kilka wskazówek, które wyjaśnią, na czym dokładnie polega wekowanie w piekarniku i czym charakteryzuje się pasteryzacja na sucho.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Tagine z kurczakiem i warzywami
Tagine to nazwa zarówno marokańskiej potrawy, jak i specjalnego glinianego naczynia, w którym przyrządza się jej tradycyjną wersję. Składa się ono z okrągłej glinianej tacy o delikatnie podniesionym brzegu i stożkowej pokrywy z otworem na górze. Podczas gotowania dania, wydobywa się z niego przepiękny aromat. Tradycyjnie tagine zjada się wprost z naczynia, maczając w nim arabski chleb chubz, który należy trzymać kciukiem, palcem wskazującym oraz środkowym. Jeżeli nie posiadasz tego typu naczynia, potrawę tą możesz przygotować w naczyniu żaroodpornym w piekarniku. Orientalnego smaku nadadzą jej cytryny, imbir, oliwki oraz świeża kolendra duszone razem z kurczakiem i z warzywami. Tagine możesz przyprawić również kurkumą, gałką muszkatołową, zmielonymi goździkami oraz cynamonem. To prawdziwie orientalne doświadczenie.