Składniki
2 litry
1 sztuka
50 dekagramów
50 dekagramów
10 dekagramów
10 dekagramów
15 dekagramów
2 łyżki
1 sztuka
1 szczypta
Przygotowanie krok po kroku
Wartości odżywcze
Krok 1
Umyj i ugotuj mięso w osolonej wodzie.
Krok 2
Obierz i pokrój w paski warzywa. Pod koniec gotowania dodaj pokrojone w paski warzywa oraz kostkę Bulionu cielęcego Knorr.
Krok 3
Miękkie mięso wyjmij i oddziel od kości, zmiel i połącz z groszkiem i jajem.
Krok 4
Dopraw do smaku i uformuj z masy małe kulki, włóż je do rosołu. Jeżeli masa mięsna jest rzadka, dodaj odrobinę bułki tartej. Gotuj 10 minut. Rosół z kury podawaj zaraz po przyrządzeniu.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Rosół z kury
Rosół to jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej, które z powodzeniem może służyć także jako baza do innych zup. Bez niego, większość z nas nie wyobraża sobie niedzielnego obiadu! Według tego przepisu rosół z łatwością ugotują nawet osoby stawiające dopiero pierwsze kroki w kuchni. Co więcej, możesz go przygotować na bazie produktów dostępnych w każdej lodówce. Do rosołu warto wykorzystać zarówno drób (nie tylko mięso z kury, lecz także kaczki, bażanta, gęsi lub perliczki), jak i wołowinę lub cielęcinę. Mięso powinno się myć w ciepłej wodzie, która skutecznie rozpuści tłustą otoczkę znajdującą się na jego powierzchni. Następnie w garnku zalewa się je zimną wodą, co sprawia, że tak gotowany rosół jest bardziej aromatyczny. Rosół należy solić pod koniec gotowania mięsa, przed wrzuceniem warzyw. Zupę tę możesz zaserwować zarówno z makaronem, ziemniakami, jak i mięsnymi pulpecikami. Całość posypujemy natką pietruszki.