Składniki
500 gramów
400 gramów
300 gramów
1 opakowanie
1 szklanka
1 sztuka
2 sztuki
1 litr
0.5 pęczka
5 łyżek
1 szklanka
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Kaszę opłucz na sitku, następnie lekko osusz i podsmaż w rondlu na oleju.
Krok 2
Po chwili wlej bulion tak, aby zakrył kaszę na ok. 1,5 cm. Dodaj szafran i gotuj powoli, aż kasza wchłonie większość płynu. Następnie nakryj rondel przykrywką i odstaw na 10 minut.
Krok 3
Pieczarki i boczniaki pokrój w większe kawałki i podsmaż na patelni.
Krok 4
Do grzybów dodaj posiekaną cebulę i czosnek.
Krok 5
Śmietankę wymieszaj ze szklanką wody oraz zawartością opakowania Fix Knorr.
Krok 6
Wlej sos na patelnię i gotuj wszystko, aż zgęstnieje. Na końcu dodaj posiekaną natkę pietruszki. Duszone grzyby podawaj ze złocistą kaszą jęczmienną.
Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Fix Schab a'la stroganoff Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Złocista kasza z gulaszem grzybowym
Kasza jęczmienna perłowa to chyba najpopularniejsza z polskich kasz. Jest świetnym dodatkiem do obiadów, na jej bazie przyrządzać można zupy oraz sałatki. Może być również składnikiem farszu. Świetnie chłonie gęste sosy. Kasza perłowa, zwana również mazurską, jest polerowaną kaszą jęczmienną o ziarnie przypominającym małe perełki. Wspaniale komponował się z nią będzie gęsty i aromatyczny gulasz grzybowy. Do gulaszu wybrać można swoje ulubione grzyby, np. pieczarki i boczniaki, które są bardzo mięsiste, doskonale zastąpią więc mięsne dodatki. Grzyby podlane śmietaną powinny dusić się na wolnym ogniu z cebulą, czosnkiem i przyprawami, które wydobędą ich smak. Kaszę, ugotowaną wcześniej w bulionie warzywnym lub mięsnym z dodatkiem szafranu, polej przygotowanym sosem. Całość udekorować możesz natką pietruszki lub ulubionymi ziołami.