Krokiety ze szpinakiem i serem feta - przepis | Przepisy.pl pixel

Krokiety ze szpinakiem i serem

Autor: przepisy.pl

ratingratingratingratingrating

8

heart
514 os.
cookedstopień trudności

łatwe

czas przygotowania
60 min.
ilość porcji
4 os.
Drukuj

252 osoby wydrukowały

Pobierz pdf

431 osób zapisało

Udostępnij

Składniki

600 gramów

100 gramów

2 sztuki

1

2 łyżki

2 łyżki

2 łyżki

50 mililitrów

1 sztuka

1 łyżeczka

1 szczypta

20 mililitrów

1 łyżeczka

300 gramów

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Ziemniaki ugotuj w mundurkach, obierz i przeciśnij przez praskę. Ser pokrój w kostkę o grubości 0,5 centymetra. Żółtka oddziel od białek - te ubij na płynną pianę.

Krokiety ze szpinakiem i serem - Krok 1

Krok 2

Cebulę pokrój w kostkę i zeszklij na oliwie. Dodaj oczyszczony szpinak, przesmaż i zalej białym winem. Odparuj płyn i dodaj bułkę tartą. Dopraw do smaku - dodaj pieprz , czosnek.

Krokiety ze szpinakiem i serem - Krok 2

Krok 3

Na rozgrzanej patelni upraż orzeszki pinii. Wraz z serem feta dodaj je do szpinaku i wymieszaj delikatnie, aby ser nie roztarł się całkowicie.

Krokiety ze szpinakiem i serem - Krok 3

Krok 4

Do przeciśniętych ziemniaków dodaj mąkę, żółtka oraz margarynę - wyrób jednolite ciasto. Następnie uformuj podłużny wałek, rozpłaszcz go i po całej długości po środku rozprowadź szpinakowy farsz. Zawiń tak, aby farsz znalazł się w środku.

Krokiety ze szpinakiem i serem - Krok 4

Krok 5

Nafaszerowany wałek krój w 2-3 centymetrowe plastry - każdy obtocz w mące ziemniaczanej, białku i na koniec w bułce tartej.

Krokiety ze szpinakiem i serem - Krok 5

Krok 6

Gotowe zapiecz w piekarniku rozgrzanym do temperatury 180 stopni. Podawaj z chrupiącą sałatą polaną Sosem sałatkowym greckim Knorr.

Krokiety ze szpinakiem i serem - Krok 6
przepisy.pl

Dobra rada:

Szpinak może towarzyszyć ci w posiłkach przez cały dzień – w kanapce na śniadanie, sałatce do obiadu czy z makaronem na wykwintną kolację!

3

Opinie o przepisie

  • Therese  Sadowski

    Therese Sadowski , 30.09.2015

    bardzo dobre

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Therese  Sadowski

    Therese Sadowski , 30.09.2015

    bardzo dobre

    Odpowiedz Odpowiedz
  • Therese  Sadowski

    Therese Sadowski , 30.09.2015

    bardzo dobre

    Odpowiedz Odpowiedz

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Krokiety ze szpinakiem i serem - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Krokiety ze szpinakiem i serem - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Krokiety ze szpinakiem i serem - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Krokiety ze szpinakiem i serem - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Krokiety ze szpinakiem i serem - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Krokiety ze szpinakiem i serem - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Krokiety ze szpinakiem i serem - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Krokiety ze szpinakiem i serem - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Tradycyjna kuchnia polska pachnie leśnymi grzybami. Za najsmaczniejsze uznaje się rydze. Doczekały się nie tylko mnóstwa przepisów, ale także… piosenki, którą nuciło niejedno pokolenie. Choć to pieczarki najczęściej pojawiają się na naszych talerzach, nie mogą równać się z rudymi rydzami pod względem aromatu i bogactwa smaku. W kuchni wystarczy poświęcić im zaledwie kilka minut, by ich walory zachwyciły każdego konesera.

Czytaj więcej

Wigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę. A to dopiero kilka potraw z kapustą w roli głównej. W sklepach bez trudu znajdziemy woreczki i słoiki z gotowym produktem, ale żaden z nich nie będzie mógł równać się ze specjałem domowej roboty. Tym razem skupimy się na niepozornym składniku kiszonek, od którego zależy bardzo wiele. Ile sypiemy soli do kiszenia kapusty, by uzyskać upragniony efekt?

Czytaj więcej

przepisy.pl - Krokiety ze szpinakiem i seremKrokiety ze szpinakiem i serem

Ziemniaki ugotuj w mundurkach, obierz i przeciśnij przez praskę. Ser pokrój w kostkę o grubości 0,5 centymetra. Żółtka oddziel od białek - te ubij na płynną pianę.