Składniki
ciasto:
500 gramów
150 mililitrów
farsz:
200 gramów
1 sztuka
2 sztuki
2 sztuki
2 sztuki
2 sztuki
1 łyżka
100 gramów
50 mililitrów
50 gramów
2 sztuki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mąkę wymieszaj z solą i ciepłą wodą wyrabiając elastyczne ciasto. W razie potrzeby jeśli okaże się, że ciasto jest za miękkie lub za twarde, dodaj dodatkowo trochę wody lub mąki.
Krok 2
W garnku podsmaż pokrojony w kostkę boczek. Gdy wytopi się o połowę dodaj pokrojoną w kostkę cebulę i posiekany czosnek. Wszystko razem smaż chwilę. Dodaj kaszę i pokruszone na małe kawałki grzyby.
Krok 3
Całość zalej 350 ml wody, zagotuj, dodaj liść laurowy, ziele angielskie i żeby danie było idealnie doprawione kostkę rosołową wołową Knorr. Wszystko razem dokładnie wymieszaj, przykryj garnek i wstaw go na około 20 minut do nagrzanego do 180°C piekarnika.
Krok 4
Ostudzoną kaszę dopraw do smaku majerankiem, zmiel w maszynce i wymieszaj z surowymi jajkami.
Krok 5
Ciasto rozwałkuj na cienki placek i za pomocą szklanki powycinaj okrągłe placki, farsz nakładaj na krążki ciasta i zlepiając ze sobą brzegi, formuj pierogi.
Krok 6
Pierogi ugotuj i podawaj z podsmażoną cebulką.
Dobra rada:
Jeśli chcesz aby pierogi były jarskie usuń z przepisu boczek dodając do farszu w zamian suszoną śliwkę.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
RGęsina to mięso, które świetnie pasuje do kuchni polskiej, ponieważ możecie ją łączyć z owocami, warzywami i ziołami na wiele różnych sposobów. Pieczone gęsie udka to doskonały pomysł na uroczysty obiad lub kolację, ale pod warunkiem, że mięso po wyjęciu z piekarnika będzie soczyste i pełne smaku.
Czytaj więcejJesteście znudzeni tradycyjną panierką z bułki tartej, ale nie wyobrażacie sobie ulubionych kotletów bez złocistej otoczki? Panierka panko to strzał w dziesiątkę! Mimo że wywodzi się z kuchni japońskiej i jest powszechnie używana w azjatyckich specjałach, na polskich stołach sprawdzi się celująco.
Czytaj więcejInne przepisy
Pierogi z kaszą gryczaną
Podczas swoich kulinarnych eksperymentów z tym tradycyjnym polskim daniem nie ograniczaj się wyłącznie do pierogów ruskich lub kapuścianych. Pierogi z kaszą? Proszę bardzo! Kasza gryczana to nie tylko smaczny dodatek do dań mięsnych, gulaszy i sosów. Świetnie sprawdzi się także jako podstawowy składnik farszu na pierogi z kaszy gryczanej, które dzięki niej zyskają ciekawy smak. Masz ochotę na niebanalny posiłek? Chcesz zaskoczyć swoich domowników? Zaserwuj im pierogi z kaszą gryczaną.
Dla kogo? Mogą się pojawić na twoim stole, jako urozmaicenie popularnych pierogów z kapustą, grzybami, mięsem lub ziemniakami. Masz słabość do tej słynnej, mącznej potrawy? Dzięki farszowi z kaszy gryczanej do pierogów odkryjesz popularne danie na nowo. W dodatku pierogi z kaszy gryczanej okażą się bardzo apetyczną nowinką, do której chętnie będziesz wracać.
Na jaką okazję? Z łatwością przyrządzisz przepis na pierogi z kaszą gryczaną samodzielnie w dowolnym momencie. Pierogi z kaszy gryczanej nadają się do położenia na świątecznym stole, ale sprawdzą się również jako urozmaicenie codziennego obiadu. Aby nadzienie do pierogów z kaszą było aromatyczne, wcześniej podsmaż wędzony boczek oraz cebulę, a dopiero potem dodaj kaszę. Wszystko gotuj w wodzie z dodatkiem ziela angielskiego i liścia laurowego lub w bulionie warzywnym albo mięsnym. Ewentualnie całość dokładnie wymieszaj i wstaw do piekarnika. Przygotowanie farszu na pierogi z kaszy gryczanej dopasuj do siebie.
Czy wiesz, że? Opcjonalnie kaszę gryczaną przyrządzisz też oddzielnie (zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu), a następnie zmieszasz z podsmażanymi składnikami. Do farszu pieroga z kaszą gryczaną możesz dodać również suszone leśne grzyby – podgrzybki, borowiki lub prawdziwki. Po ostygnięciu nadzienia dopraw je pieprzem, solą oraz majerankiem. Farsz do pierogów z kaszą gryczaną jest już gotowy. Co dalej? Ciasto na pierogi zagnieć z mąki i ciepłej wody, dbając o jego elastyczną konsystencję.
Dla urozmaicenia: Do nadzienia warto dodawać również twaróg albo ser feta. Masz ochotę na warzywny akcent? Postaw na szpinak, soczewicę, suszone pomidory. Gotowe pierogi z kaszą gryczaną podawaj na ciepło, solo lub z podsmażoną cebulką.