
Składniki
6 sztuk
5 sztuk
50 gramów
400 gramów
2 łyżki
4 łyżki
3 sztuki
200 gramów
1 pęczek
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Piersi z kurczaka oprósz Przyprawą do mięs Knorr, zgrilluj i pokrój w kostkę.

Krok 2
Selera naciowego pokrój w kostkę, podobnej wielkości jak kurczak. Sparz 30 sekund w gotującej się wodzie, następnie ostudź w dużej misce i połącz z kurczakiem. Dodaj odcedzone mandarynki, pokrojony w kostkę żółty ser, kawałki cykorii oraz uprażone na patelni migdały.

Krok 3
Całość połącz z majonezem, dopraw do smaku posiekaną natką kolendry i sosem tabasco.


Dobra rada:
Sos tabasco można zastąpić strąkiem ostrej papryki.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Dzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Sałatka z kurczaka i mandarynek
Sałatka z kurczaka i mandarynek to dobra propozycja na przekąskę. Łączy w sobie słodki smak owoców z ostrym posmakiem odpowiednio doprawionego mięsa. W sezonie zimowym sięgnij po świeże mandarynki lub pomarańcze. Ich smak podkreślisz niewielką ilością miodu. Latem wykorzystaj owoce z puszki, kontrastując je z grillowaną piersią z kurczaka. Mięso przed przygotowaniem natrzyj czosnkiem, ostrą papryką i suszonymi ziołami (tymiankiem, kolendrą czy bazylią). Opcjonalnie podsmaż je na patelni i przed dodaniem do sałatki osusz z nadmiaru tłuszczu przy pomocy jednorazowych ręczników papierowych. Z całością świetnie skomponują się również prażone migdały lub orzechy włoskie. Dodaj też porwane liście cykorii oraz seler naciowy (aby stał się miękki, sparz go gorącą wodą). Danie dopraw kilkoma łyżkami majonezu oraz niewielką ilością tabasco. Zyska ciekawy aromat, jeśli oprószysz całość natką kolendry lub pietruszki oraz dodasz kawałki żółtego wędzonego sera. Sałatkę podawaj ze świeżym pieczywem (np. bagietką) lub z grzankami. Sprawdź ten przepis.