Składniki
1 sztuka
200 gramów
1 sztuka
80 gramów
50 gramów
2 sztuki
1 sztuka
2 sztuki
2 sztuki
1 gram
80 mililitrów
500 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Polędwiczkę cielęcą oczyść z błon. Delikatnie posól i obsmaż ze wszystkich stron. Zielony groszek odstaw, aby nabrał temperatury pokojowej.
Krok 2
Oliwki posiekaj, wstaw do piekarnika na 20 minut na 160 stopni, aby wyschły. Następnie przełóż je do miksera i zmiksuj wraz z pokruszonym pumperniklem. Powinna powstać czarna kruszonka.
Krok 3
W rondlu umieść gałązki ziół oraz liście herbaty. Na ziołach połóż koszyczek do gotowania na parze. Umieść na nim obsmażone mięso, przykryj i zacznij podgrzewać. Gdy zobaczysz pierwszy dym, zdejmij rondel z ognia i odstaw (w dalszym ciągu zakryty) na 10 minut. Po tym czasie wyjmij mięso i obtocz w kruszonce.
Krok 4
Zagotuj 500 mililitrów wody z dodatkiem bulionetki Knorr. Gorący bulion zmiksuj z oczyszczonym szpinakiem tak, aby zrobił się zielony. Przecedź przez sito, następnie ponownie zmiksuj, aby bulion był lekko spieniony.
Krok 5
Zielony groszek obierz z łupinek i delikatnie podgrzej na oliwie. Całość dopraw.
Krok 6
Na dnie głębokiego talerza połóż plastry mięsa, posyp ziarenkami zielonego groszku i wlej niewielką ilość zupy, zbierając łyżką również powstałą podczas miksowania pianę.
Dobra rada:
Szpinak może towarzyszyć ci w posiłkach przez cały dzień – w kanapce na śniadanie, sałatce do obiadu czy z makaronem na wykwintną kolację!
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Robienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcej