Składniki
500 gramów
1 sztuka
2 sztuki
1 sztuka
1 sztuka
1 opakowanie
50 mililitrów
200 gramów
400 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Mięso, paprykę i marchew pokrój w grubą kostkę. Cebulę posiekaj, podziel na dwie części. Jedną z nich podsmaż na oleju, dodaj mięso i smaż, aż będzie zupełnie suche. Dorzuć marchew i paprykę, smaż kolejną chwilę, mieszając co jakiś czas.
Krok 2
Knorr Naturalnie Smaczne - Gulasz wymieszaj z 400 ml wody i wlej do garnka. Duś pod przykryciem na wolnym ogniu, aż mięso będzie zupełnie miękkie.
Krok 3
Kaszę ugotuj. Na patelni podsmaż pozostałą cebulę, dodaj kaszę i Bulionetkę wołową Knorr. Całość dokładnie wymieszaj, aby kostka się rozpuściła. Kaszę możesz doprawić odrobiną majeranku.
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Kociołek gulaszowy z kaszą
Kociołek gulaszowy z kaszą to doskonała propozycja na obiad dla całej rodziny. Do przygotowania tego dania najlepiej sprawdzi się mięso wieprzowe np. z łopatki, które po dodaniu warzyw, przypraw oraz sosu będzie aromatyczne i soczyste. Główną zaletą duszonego mięsa jest jego miękkość i delikatność – dobrze przyrządzone na wolnym ogniu dosłownie rozpływa się w ustach. Za sprawą różnicy ciśnień w szczelnie przykrytym rondlu, w czasie duszenia smaki składników dania wzajemnie się przenikają – mięso pachnie przyprawami a sos staje się prawdziwie mięsny. Wieprzowy gulasz, dzięki dodatkom cebuli i czerwonej słodkiej papryki, nawiązuje nieco do typowych gulaszy węgierskich. Urozmaicić go możesz także innymi ulubionymi warzywami, np. cukinią lub selerem naciowym. Danie najlepiej będzie się komponować z kaszą gryczaną – która występuje w odmianie prażonej i nieprażonej, lub jęczmienną – tutaj do wyboru masz kaszę perłową, łamaną oraz pęczak.