Składniki
500 gramów
500 gramów
100 gramów
300 gramów
1 sztuka
200 gramów
100 gramów
20 gramów
0.25 łyżki
0.5 łyżki
4 sztuki
1 łyżka
1 łyżka
0.5 łyżeczki
4 listków
1 łyżka
300 gramów
500 gramów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
W garnku na maśle podduś pokrojone w małe kawałki szalotkę i pora.
Krok 2
Mięso z podgardla i golonki pokrój w kostkę o grubości 1 cm, a następnie w malakserze zmiksuj razem z podsmażonymi warzywami. Dopraw do smaku posiekanym tymiankiem, szałwią, czosnkiem, imbirem, pieprzem, gałką muszkatołową, ketchupem. Do farszu dodaj suszone pomidory i pokruszone pistacje.
Krok 3
Boczek pokrój w cienkie plastry. Wyłóż nimi foremkę tak, aby można je było założyć na wierzch mięsa.
Krok 4
Część farszu włóż do foremki. Na środku umieść polędwiczkę wieprzową, całość przykryj kolejną warstwą farszu. Farsz z wierzchu przykryj plastrami boczku. Na wierzchu ułóż liście laurowe.
Krok 5
Całość wstaw do piekarnika nagrzanego do 200 stopni C. Piecz przez około 90 minut.
Dobra rada:
Do pasztetu możesz również dodać 100 g wątróbki drobiowej – stanie się bardziej wytrawny.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
Ketchup Hellmann's Pikantny
Więcej przepisów z użyciem tego produktuRobienie przetworów jest najprostszym i zdecydowanie najsmaczniejszym sposobem na to, by zachować smaki wiosny, lata i jesieni na dłużej. Można robić setki zdjęć krajobrazów, by cieszyć nimi oko w sezonie zimowym, ale to smaczny posiłek pozwoli w pełni poczuć atmosferę cieplejszych miesięcy. Przygotowanie słoików ze smakowitą zawartością musi obejmować patenty, które pozwolą zachować świeżość przetworów. Jednym z najmniej kłopotliwych sposobów jest pasteryzowanie słoików w piekarniku.
Czytaj więcejDobry przepis na ciasto naleśnikowe powinien znaleźć się w notatniku każdego kucharza. Dzięki niemu możliwe jest zrobienie nie tylko ulubionych placków z owocami, które wyśmienicie smakują podczas podwieczorku, ale także przygotowanie krokietów. Nie powinny kojarzyć się wyłącznie z przyjęciami weselnymi! Jak zrobić naleśniki na krokiety? To proste, pod warunkiem, że przestrzega się podstawowych zasad kuchennych.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Pasztet z suszonymi pomidorami
Przyrządzony według tego przepisu świąteczny pasztet mieszany z suszonymi pomidorami wyróżnia się wyrafinowanym smakiem i pięknie prezentuje na stole. Jego podstawowym składnikiem jest szlachetne wieprzowe mięso – podgardle, polędwiczka i golonka. Oprócz tego, w pasztecie znajdą się podduszone na tłuszczu białe części pora i szalotka. Wyrazisty smak i zapach nadadzą potrawie liczne przyprawy: posiekany świeży tymianek i szałwia, imbir w proszku, świeżo zmielona gałka muszkatołowa i ząbek czosnku. Dobrym dodatkiem są suszone pomidory oraz pokruszone pistacje o delikatnym, słodko-słonym posmaku. Pasztet wzbogaca wędzony boczek, którym wykłada się formę oraz zawija farsz. Na wierzchu ułóż liście laurowe, które podczas pieczenia uwolnią swój lekko gorzki smak. Pasztet można podawać zarówno na ciepło, zaraz po przyrządzeniu, jak i na zimno. Serwuj go ze słodko-kwaśną konfiturą z żurawiny, która idealnie pasuje do mięs. Koniecznie wypróbuj ten przepis na wykwintne, mięsne danie. Życzymy smacznego.