Składniki
500 gramów
1 sztuka
2 sztuki
2 sztuki
700 gramów
0.5 łyżeczki
0.5 łyżeczki
4 łyżki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Cebulę i czosnek pokrój w drobną kostkę. Następnie podsmaż na patelni na rozgrzanym oleju.

Krok 2
Dodaj mielone mięso. Smaż tak długo, aż woda odparuje.

Krok 3
Następnie dodaj pokrojone pomidory oraz Bulionetkę wołową Knorr. Całość przypraw suszonymi ziołami. Duś ok. 10 minut.

Krok 4
Gotowy sos podawaj z makaronem spaghetti, posypany startym parmezanem.

Przepisy w Waszym wykonaniu
Bulionetka wołowa Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuDzisiaj zabieramy się za grillowanie najszlachetniejszych kawałków wołowiny – steków. Jak je przygotować, jak sprawdzić stopień wysmażenia i czym się różni t-bone od rostbefu – o tym przeczytacie w moim nowym wpisie. Po pierwsze – steki grillujemy na dobrze rozgrzanym grillu, bez przykrycia. Wysoka temperatura sprawia, że białko na powierzchni mięsa szybko się ścina i zabezpiecza stek przed utratą soków.
Czytaj więcejW sezonie na świeże warzywa zastanawiacie się, jak przygotować białe szparagi, żeby cieszyć się ich wykwintnym smakiem i luksusowym charakterem? Sprawdźcie, jak przyrządzić białe szparagi, żeby rozpływały się w ustach.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Sos boloński do spaghetti - VIDEO
Spaghetti po bolońsku to jedna z najbardziej popularnych wersji tego klasycznego dania, pochodzącego z Włoch. Długi makaron zapewnia mnóstwo frajdy podczas jedzenia, a dobry przepis na sos do spaghetti sprawia, że obiad zamienia się w wyborną ucztę. Nie musisz planować podróży do Italii, by cieszyć się tym smakiem. Z łatwością odtworzysz sos spaghetti we własnych czterech ścianach. Nie czujesz się jeszcze zbyt pewnie w kuchni? Tym bardziej sprawdź, jak zrobić sos do spaghetti i uwierz, że z tym legendarnym włoskim daniem zmierzyć się może każdy, wykorzystując nasz prosty przepis na sos boloński do spaghetti.
Dla kogo?
Połączenie pomidorów, czosnku, cebuli, aromatycznej bazylii i mięsa mielonego to sprawdzony patent na udany obiad dla całej rodziny. Niespodziewanie okazało się, że w porze posiłku wpadną jeszcze znajomi? Żaden problem! Ilość potrzebnego sosu do spaghetti bez problemu dopasujesz do liczby osób, które zasiądą przy twoim stole. Miłośnicy nieskomplikowanych receptur będą oczarowani tym, jak prosty jest przepis na sos boloński.
Na jaką okazję?
Zdarza się, że posiłek złożony z sosu i makaronu nie kojarzy się jako szczególnie wyszukane danie. Korzystanie z gotowców ze słoików pewnie niejeden raz uratowało cię w sytuacji podbramkowej, ale wiedz, że samodzielnie zrobiony, domowy sos boloński do spaghetti to zupełnie inna liga. W dodatku zorganizowanie obiadu lub kolacji w stylu włoskim wcale nie zajmuje dużo czasu. Chyba zgodzisz się z nami, że dwa kwadranse to niewiele, gdy mowa o pełnym, domowym posiłku, w którego skład wchodzi klasyczny sos boloński do spaghetti?
Czy wiesz, że?
Nazwa sosu do spaghetti pochodzi oczywiście od Bolonii – miasta położonego na północy Włoch. Pierwsze receptury na to smaczne danie pojawiały się już w czasach średniowiecza. Z czasem zmieniały się, obecnie do sosu często włącza się różnego rodzaju kiełbasy oraz warzywa: pietruszkę, marchew i seler. Dla nadania przepisowi na sos do spaghetti szlachetności, można posłużyć się odrobiną czerwonego wina.
Dla urozmaicenia:
Sos boloński do spaghetti możesz serwować również z innymi rodzajami makaronu. Świetnie nadają się do tego tagliatelle oraz pappardelle, czyli grube wstążki. Zastanawiasz się, czy przepis na sos boloński można przygotować w wariancie wegetariańskim? Oczywiście, że tak! Wykorzystaj do przepisu na sos spaghetti czerwoną soczewicę jako zamiennik mielonego mięsa.