
Składniki
2 sztuki
4 sztuki
1 szczypta
3 sztuki
2 łyżki
1 sztuka
2 łyżki
50 dekagramów
0.5 szklanki
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Cebulę i czosnek obierz. Jedną cebulę pokrój na ćwiartki, a drugą posiekaj. Czosnek przeciśnij przez praskę.
Krok 2
W rondu rozgrzej masło* i podsmaż cebulę oraz czosnek energicznie mieszając.
Krok 3
Pomidory umyj, obierz i pokrój w kostkę. Natkę posiekaj, a imbir zetrzyj. Wszystkie te składniki wrzuć do cebuli. Smaż przez chwilę.
Krok 4
Mięso pokrój w kostkę, wrzuć do rondla, posól, dolej bulion i duś przez 30 minut. Podawaj z chlebkiem chapati. *Należy uważać, aby masło nie przypaliło się, inaczej potrawa będzie niesmaczna i niezdrowa.

Dobra rada:
Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Marynowanie maślaków to doskonała metoda na zrobienie przetworów z leśnych zdobyczy. Grzybki w tej formie zyskują nowe oblicze, wyrazisty smak i niepowtarzalny aromat. Warto więc przygotować je, schować do spiżarni i wyjąć, gdy najdzie Was ochota lub pojawią się niespodziewani goście. Jak zamarynować maślaki? Czy to trudny i długi proces? Przychodzimy z pomocą i odpowiedziami. Zapraszamy!
Czytaj więcejKanie to grzyby słynące ze swojego charakterystycznego kapelusza i delikatnego smaku, który urozmaica wiele potraw. Wykorzystujemy je do przyrządzenia farszu na pierogi, a także traktujemy te leśne przysmaki jako zamiennik mięsa.
Czytaj więcej