Potrawka z królika przepis – Zobacz na przepisy.pl pixel

Potrawka z królika

Autor: przepisy.pl

ratingratingratingratingrating

27

178 os.
cookedstopień trudności

łatwe

czas przygotowania
90 min.
ilość porcji
4 os.
Drukuj

615 osób wydrukowało

Pobierz pdf

485 osób zapisało

Udostępnij

Składniki

500 gramów

2 łyżki

4 łyżki

1 szklanka

2 sztuki

2 sztuki

1 sztuka

1 sztuka

6 sztuk

80 gramów

0.5 pęczka

400 mililitrów

1 szklanka

1 łyżka

60 mililitrów

1 łyżeczka

2 sztuki

Przygotowanie krok po kroku

Krok 1

Mięso królika podziel na mniejsze kawałki.

Potrawka z królika  - Krok 1

Krok 2

W misce przygotuj marynatę. Wymieszaj wino z octem, dodaj pieprz, liść laurowy, cebulę i czosnek pokrojone w plastry oraz przyprawę Knorr. Umieść mięso w marynacie na 2 godziny.

Potrawka z królika  - Krok 2

Krok 3

Marchewkę i pora pokrój w drobną kostkę. Pieczarki na cząstki.

Potrawka z królika  - Krok 3

Krok 4

W rondlu rozgrzej olej. Podsmaż mięso wraz z warzywami z marynaty. Jak mięso nabierze rumianych kolorów dodaj pozostałe warzywa i całość podsmaż.

Potrawka z królika  - Krok 4

Krok 5

Wlej bulion oraz śmietanę i musztardę. Całość duś około 20 minut, aż mięso i warzywa będą miękkie.

Potrawka z królika  - Krok 5

Krok 6

Pod koniec duszenia, gdy sos zgęstnieje, dodaj zielony groszek oraz posiekaną natkę pietruszki. Ponownie zagotuj i podawaj samodzielnie lub z ziemniakami.

Potrawka z królika  - Krok 6
przepisy.pl

Dobra rada:

Aby natka z pietruszki dłużej zachowała świeżość, opłucz ją, ułóż na ręczniku papierowym, włóż do woreczka foliowego i umieśc w lodówce.

1

Opinie o przepisie

  • Grzegorz  Rokita

    Grzegorz Rokita , 20.02.2017

    Smaczne. Moja żona to uwielbia.

    Odpowiedz Odpowiedz

Przepisy w Waszym wykonaniu

  • Potrawka z królika  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 1
  • Potrawka z królika  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 2
  • Potrawka z królika  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 3
  • Potrawka z królika  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 4
  • Potrawka z królika  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 5
  • Potrawka z królika  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 6
  • Potrawka z królika  - zdjęcie użytkownika - zdjęcie numer 7
  • Potrawka z królika  - zdjęcie użytkownika - zaślepka
>
<

Rosół uważany jest za jedną z najszlachetniejszych zup. Pojawia się na stołach w czasie ważnych uroczystości. Rozgrzewa w najchłodniejsze dni i zachwyca wyjątkowym smakiem. W kuchni okazuje się niezastąpiony jako baza dla innych zup i potraw.

Czytaj więcej

Wigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę.

Czytaj więcej

przepisy.pl - Potrawka z królika Potrawka z królika

Mięso królicze ma niezwykle szerokie zastosowanie kulinarne – przyrządzać można z niego zarówno pasztety, dania smażone, jak i pieczenie. Zanim przejdziesz do przygotowywania potrawki z królika, dokładnie umyj mięso w zimnej wodzie, a następnie osusz. Duś je potem z dodatkami – do tego dania możesz wykorzystać ulubione warzywa np. marchew, cebulę i pora, oraz grzyby i zioła. Zalewa powstanie z białego wina, śmietany i bulionu. Soczysty królik w potrawce z warzywami to przysmak, o którym nie warto zapominać podczas komponowania jadłospisu.

Dla kogo? Długość duszenia zależy od wielkości królika, ale godzina to absolutne minimum – prawidłowo przyrządzone mięso królicze powinno z łatwością odchodzić od kości. Z tego powodu przepis na potrawkę z królika najlepiej jest brać na kulinarny warsztat, gdy możesz bez pośpiechu zamknąć się w kuchni. Receptura potrawki z królika z warzywami przekona nawet kulinarnych żółtodziobów, że tego smacznego mięsa nie należy się bać.

Na jaką okazję? Wolne popołudnie albo weekendowy dzień? To idealna pora, by zmierzyć się z królikiem w potrawce. Mięso to rzadko pojawia się na stołach, więc może stać się twoim asem z rękawa, gdy organizujesz wystawne przyjęcie z okazji świąt, rocznicy ślubu albo narodzin potomka.

Czy wiesz, że? Mięso królika hodowlanego jest delikatne i miękkie. Wyróżnia się orzechowym posmakiem oraz jasną barwą. Mięso królika dzikiego jest natomiast ciemniejsze i bardziej żylaste.

Dla urozmaicenia: Gotowa potrawka z królika z ziemniakami smakuje wyśmienicie. Kartofle możesz zamienić w kremowe purée. Mięso doskonale komponuje się także z kaszą jęczmienną.