Składniki
1 kilogram
2 opakowania
300 gramów
1 sztuka
1 sztuka
4 sztuki
100 gramów
1 litr
Przygotowanie krok po kroku
Wartości odżywcze
Krok 1
Wołowinę opłucz pod bieżącą zimną wodą. Osusz ręcznikiem papierowym i pokrój w kostkę ok. 2x2 cm.
Krok 2
Cebulę pokrój w kostkę, czosnek wyciśnij przez praskę lub drobno posiekaj. Paprykę pokrój w kostkę ok. 1x1 cm.
Krok 3
W garnku rozgrzej tłuszcz i zrumień mięso. Następnie dodaj cebulę, czosnek i paprykę. Dopraw kminkiem.
Krok 4
Do obsmażonych składników wlej wodę i dodaj Knorr Naturalnie Smaczne - Gulasz. Całość mieszaj do momentu, aż się zagotuje, następnie duś na małym ogniu pod przykryciem przez około 60 minut, aż mięso zrobi się miękkie.
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
- Odpowiedz
Przepisy w Waszym wykonaniu
łatwe
Podobne przepisy
Rosół uważany jest za jedną z najszlachetniejszych zup. Pojawia się na stołach w czasie ważnych uroczystości. Rozgrzewa w najchłodniejsze dni i zachwyca wyjątkowym smakiem. W kuchni okazuje się niezastąpiony jako baza dla innych zup i potraw.
Czytaj więcejWigilijne pierogi, kulebiaki, różnorodne krokiety i paszteciki, staropolski bigos oraz łazanki… Te potrawy łączy jedno: wyśmienicie smakują z kapustą kiszoną. Można podawać ją jako dodatek do dania głównego, można wyczarować z niej wyborną zupę.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Bogracz tradycyjny
Spośród wielu dań jednogarnkowych to inspirowany kuchnią węgierską bogracz jest tym, które na polskich stołach gości bardzo często. Mięsna zupa gulaszowa sprawdza się w czasie codziennych obiadów i bardziej uroczystych domowych wydarzeń. Domowi szefowie kuchni cenią go nie tylko ze względu na walory smakowe, ale również na stosunkowo krótki czas przygotowania. Chrupiące warzywa i soczyste mięso w bograczu – taka kompozycja doskonale sprawdzi się jako danie na kolację rodzinną lub wizytę gości.
Dla kogo?
Przepis tradycyjny na bogracz uwzględnia wołowinę. Słuszne kawałki mięsa przyprawione wyrazistą w smaku mieszanką przypraw zadowolą każdego smakosza. W towarzystwie papryki i pomidorów stworzą naprawdę pyszne danie. Punkt obowiązkowy w jadłospisie wszystkich osób zafascynowanych kulinariami węgierskimi i smacznymi wariacjami na ich temat.
Na jaką okazję?
Bogracz węgierski można ugotować w tradycyjnym garnku, ale rewelacyjnie sprawdza się też inny sposób – żeliwny kociołek umieszczony nad ogniskiem. Potrawa przygotowywana nad ogniem będzie miała niesamowity smak, a kolacja na świeżym powietrzu zamieni się w wyjątkową ucztę. Aura nie sprzyja biesiadom na zewnątrz? Serwujcie bogracz tradycyjny w czasie dowolnej imprezy jako gorące danie, które będzie miłą odmianą od „zimnej płyty”.
Czy wiesz, że?
Nazwa potrawy pochodzi od węgierskiego słowa „bogrács”, używanego przede wszystkim w kontekście kociołka, w którym tradycyjnie przyrządza się wieloskładnikowe dania nad ogniskiem. Naczynie można rozpoznać po charakterystycznym kształcie, rozszerzającym się ku górze.
Dla urozmaicenia:
Jak zrobić bogracz? Przepis idealny dla każdego może oznaczać coś odmiennego. Część kucharzy używa mięsnych kawałków zwykle przeznaczanych na gulasz. Część wybiera łopatkę lub pręgę. Potrawa będzie smakować inaczej w zależności od rodzaju i proporcji użytych przypraw. Kuchnia węgierska słynie z pikanterii. Jeśli jednak nie przepadacie za bardzo mocnymi smakami, ostrą paprykę zamieńcie na większe ilości papryki słodkiej oraz kminku. Nadal będzie aromatyczne, ale nie ogniście.