Składniki
400 gramów
null
1 sztuka
1 sztuka
1 sztuka
20 gramów
2 sztuki
2 sztuki
1 sztuka
30 gramów
1 sztuka
40 gramów
1 pęczek
40 mililitrów
20 mililitrów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Polędwiczkę wieprzową pokrój w cienkie paski i zamarynuj w Przyprawie do mięs Knorr. Odstaw na co najmniej 60 minut.
Krok 2
Papryki pokrój w cienkie paski o podobnej grubości co kawałki mięsa, a cebulę w piórka. Czosnek i chili posiekaj.
Krok 3
Mięso podsmaż krótko na oleju sezamowym. Po zrumienieniu, odstaw na bok do ostygnięcia.
Krok 4
Na tym samym tłuszczu podsmaż warzywa. Dodaj czosnek i chili. Po chwili wrzuć z powrotem mięso. Smaż całość przez 5-7 minut.
Krok 5
Potrawę dopraw świeżo startym imbirem, sosem sojowym, miodem, sokiem z limonki oraz posiekaną kolendrą. Smaż chwilę – do momentu, kiedy wszystkie smaki się połączą.
Krok 6
Potrawę podawaj posypaną kiełkami, z ryżem lub makaronem.
Przepisy w Waszym wykonaniu
Na zakończenie serii postów dyniowych chciałbym wspomnieć o jej zastosowaniu w świecie słodkości. Dynię z powodzeniem wykorzystuję w różnego rodzaju wypiekach. Dodatek dyni sprawia, że ciasto staje się wilgotne.
Czytaj więcejPrzekąski, malutkie dania na jeden kęs, podajemy na początku uroczystego obiadu lub przyjęcia. Mają pobudzić apetyt, zaintrygować, zachęcić do kolejnych dań.
Czytaj więcej