Przepisy na Tortille i wrapy
112 przepisów
Filtrowanie: wyczyść filtry
Sortowanie:
Przepisy (112) 
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
średnie
łatwe
średnie
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
średnie
łatwe
łatwe
łatwe
łatwe
średnie
łatwe
łatwe
łatwe
średnie
łatwe
łatwe
łatwe
Ciekawostki i porady
Przygotowywanie posiłków przy użyciu pary wodnej to przepis na posiłek idealny. Soczyste mięsa i chrupiące warzywa z pełnią właściwości odżywczych, ale bez zbędnego tłuszczu – to możliwe! I niezwykle proste w wykonaniu. Duże kulinarne doświadczenie nie jest wymagane!
Czytaj więcejBananowiec to najprostsze ciasto świata! Przygotowanie tego wypieku jest niezwykle szybkie, a efekty zawsze zachwycają. Próbowaliście kiedyś bananowca? Jeżeli nie, to najwyższa pora, by to zmienić! Chcecie poznać sprawdzony przepis, z pomocą którego przygotujecie ten wypiek?
Czytaj więcej
Tortille i wrapy
Tortilla to cienki placek pszenny lub kukurydziany, wyglądem nieco przypominający naleśnik. Jest jednak twardszy i nie smaży się go, a piecze na suchej patelni. Jest elastyczny, jednak pieczony zbyt długo, robi się twardy. W ten sposób przygotowuje się z niego trójkątne chrupki – nachosy. Tortilla to składnik bardzo przydatny podczas gotowania. Wystarczy zawinąć w nią kurczaka z warzywami i podgrzać w opiekaczu, by uzyskać smaczne danie na obiad lub drugie śniadanie. Tak przygotowane tortille nazywa się wrapami. Pasuje do nich mnóstwo innych składników – nie tylko kurczak, spróbuj więc wersji z samymi warzywami, smakowymi pastami albo łososiem. Rulony nadziewanej tortilli pokrój na małe kawałki i połącz za pomocą wykałaczek, by się nie rozwijały. Otrzymasz w ten sposób apetyczną przekąskę na przyjęcie. Na bazie tortilli zrobisz wiele dań kuchni meksykańskiej. Po dodaniu do niej grillowanego mięsa otrzymasz fatiję. Początkowo robiło się ją wyłącznie z wołowiny, teraz spotykane są inne wersje, np. bezmięsna z fasolą. Jej składnikiem są także śmietana oraz starty żółty ser. Inną potrawą na bazie tortilli jest quesadillas. To placki kukurydziane przełożone nadzieniem i pokrojone w trójkąty. Zawijając tortillę jak krokiety, otrzymasz smaczne burrito. Nadziej je mięsem, fasolą, papryką i kukurydzą, oraz np. ryżem. Jeśli chcesz nieco odmienić tortillę, zrób ją z mąki gryczanej albo pełnoziarnistej. Do dań tego typu podawaj sosy i dipy, m.in. meksykański sos z awokado, guacamole. Na wieczorną przekąskę przed telewizorem lub na spotkanie ze znajomymi, zrób nachosy – pokrój na kawałki placki tortilli i zapiecz, aż staną się chrupiące. Podawaj z sosem serowym, pikantną salsą, jako dodatek do sałatki albo chili con carne. Tortilla to jednak nie tylko placki z mąki. W Hiszpanii tą nazwą określa się danie przypominające omlet – plastry ziemniaków smażone z dodatkiem roztrzepanego jajka. Przyrządza się je z cebulą, kiełbasą chorizo, papryką czy szpinakiem i podaje na obiad lub jako przekąskę zwaną tapas. Mamy dużo przepisów z tortillą w roli głównej – sprawdź je koniecznie.