Sałatka z wędzonym łososiem i pieczonym burakiem
łatwe
766 osób zapisało

Składniki
1 opakowanie
1 sztuka
3 łyżki
200 gramów
1 sztuka
1 sztuka
2 sztuki
50 gramów
100 gramów
300 gramów
Przygotowanie krok po kroku
Krok 1
Buraka zawiń folię aluminiową i piecz w temperaturze 200 °C przez 45 minut (do miękkości). Po tym czasie wystudź, obierz i pokrój w cząstki.

Krok 2
Koper włoski pokrój w cienkie półplastry, pomarańcze obierz i wykrój z nich segmenty, a łososia pokrój w cienkie paseczki. Orzechy laskowe upraż na patelni, następnie pokrusz na mniejsze kawałki. Ser pleśniowy porwij na mniejsze części.

Krok 3
W dużej misce wymieszaj sos sałatkowy Knorr z trzema łyżkami oliwy i trzema łyżkami soku wyciśniętego z cytryny.

Krok 4
Do sosu dodaj buraki, łososia, koper i pomarańcze i wszystko dokładnie wymieszaj. Liście szpinaku ułóż na dużym płaskim talerzu, na szpinaku umieść sałatkę, całość udekoruj orzechami i kawałkami sera pleśniowego.


Dobra rada:
Sałatkę z łososiem i pieczonym burakiem podawaj z grzankami.
Przepisy w Waszym wykonaniu

łatwe
Sos sałatkowy francuski Knorr
Więcej przepisów z użyciem tego produktuPełen kosz grzybów leśnych to zdecydowany powód do dumy, jednak po przyniesieniu go do domu, pojawia się pytanie, jak oczyścić grzyby z ziemi, niechcianych liści i igieł? Warto pamiętać, że inaczej będziemy czyścić grzyby do marynowania i gotowania, a inaczej – suszenia i mrożenia. Jak więc oczyścić grzyby leśne? Podpowiadamy!
Czytaj więcejMała, owalna, fioletowa – oto ona, królowa stołu! Śliwka podbiła serca wielu i nie ma się co dziwić. Uwodzi smakiem, kusi kolorem, nęci składnikami odżywczymi. Aż ciężko się jej oprzeć! Daj się ponieść jej urokom i poznaj śliwkę od zupełnie innej strony.
Czytaj więcejPolecane przepisy
Inne przepisy
Sałatka z wędzonym łososiem i pieczonym burakiem
Słodycz pieczonych buraków znakomicie przełamie dodatek wędzonego łososia i kwaskowatych cytrusów. Przed włożeniem buraków do piekarnika, możesz je polać (już umieszczone w folii aluminiowej) odrobiną oliwy oraz kremu balsamicznego – zyskają dzięki temu bardziej wyrazisty smak. Rybę pokrój w paseczki, pomarańcze na cząstki, wystudzone i obrane buraki w plastry, a koper włoski w półplastry. Wszystko dokładnie wymieszaj z dodatkiem sosu sałatkowego koperkowo-ziołowego z gorczycą. Kiedy już to zrobisz, wyłóż składniki sałatki na liście młodego szpinaki, a następnie posyp całość pokruszonym serem pleśniowym oraz uprażonymi na suchej patelni orzechami włoskimi. Sałatka z łososiem i pieczonym burakiem będzie wyśmienita, jeśli podasz ją z czosnkowymi lub ziołowymi grzankami. Ozdób ją na talerzu posiekaną natką pietruszki albo kolendrą. Jeśli szukasz sposobu na apetyczne i pełne koloru drugie śniadanie, dodatek do obiadu lub coś pysznego na piknik, przygotuj potrawę z tego przepisu. Życzymy smacznego!