Vermicelli – co to znaczy? Jaki to makaron?

W niektórych włoskich przepisach pojawia się składnik o nazwie vermicelli. Co to znaczy? Sprawdźcie, co to jest wermiszel i w jakich daniach występuje.

Vermicelli – co to znaczy po włosku?

Co oznacza vermicelli? To określenie stosuje się w odniesieniu do specjalnego ryżowego makaronu w postaci półprzezroczystych cienkich nitek. Makaron vermicelli przygotowywany z mąki ryżowej i wody jest nieodłącznym dodatkiem do zup orientalnych oraz potraw z woka. Vermicelli jest łatwy do przygotowania i świetnie łączy się z różnymi sosami oraz wywarami.

Jak wygląda wermiszel? Co to za makaron? Vermicelli jest długi jak spaghetti, ale zdecydowanie cieńszy. Ta odmiana makaronu wbrew pozorom nie wywodzi się z kuchni orientalnej, a włoskiej, najprawdopodobniej z Neapolu, gdzie jest wykorzystywana od XIV wieku. Makaron vermicelli powstający z pszenicy durum w Polsce jest znany jako nitki.

Vermicelli – jaki to makaron i do czego pasuje?

Co cechuje wermiszel? Jaki to makaron? Vermicelli ma neutralny smak, więc świetnie pasuje do dań z owocami morza oraz wieloskładnikowych zup. Vermicelli można wykorzystać do potraw ze smażonymi krewetkami z chili i czosnkiem oraz do pesto. Ten rodzaj makaronu pasuje też do zup rybnych – można go z powodzeniem podawać do ramenu, ale też do sajgonek, a także przygotowywać z nim sałatki i potrawy typu pasta. Makaronu vermicelli nie trzeba gotować – wystarczy zalać go wrzącą wodą lub usmażyć na oleju. Po ugotowaniu makaron staje się przezroczysty, a po połączeniu z sosem zabarwia się na jego kolor.