Czy kanie można suszyć? Jak to robić?
Kanie to pyszne i popularne grzyby, których smakiem chcielibyśmy cieszyć się przez cały rok. Całe szczęście jest to możliwe dzięki suszeniu leśnych przysmaków. Wybierzcie się na grzybobranie, a później przygotujcie zapasy na zimę. Jak suszyć kanie? Przez ile to robić? Jeżeli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania – koniecznie zostańcie z nami. Odpowiadamy i zapraszamy!
Grzyby kanie – co o nich wiemy?
Kanie to grzyby z gatunku pieczarkowatych, które rosną na terenie całej Polski. Możemy szukać ich w lasach od lipca aż do października. Z pewnością poznacie kanie po kapeluszu w kształcie parasola z niewielkim garbem. Musicie jednak uważać, ponieważ przypominają one muchomora sromotnikowego, który nie należy do jadalnych grzybów. Jeżeli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z wycieczkami do lasu, to koniecznie skonsultujcie zebrane egzemplarze z kimś bardziej doświadczonym. Jak już wiecie, sezon na kanie trwa do października. A co później? Możecie ususzyć te grzyby na zimę i cieszyć się ich smakiem w dowolnym momencie. Podpowiadamy, jak suszyć kanie.
Grzyby kanie suszenie w suszarce
Jeżeli zastanawiacie się, czy kanie można suszyć, to przychodzimy z odpowiedzią. Oczywiście, że możecie to zrobić. Na dodatek istnieje kilka sposobów na suszenie tych grzybów, które opiszemy krok po kroku. Jeżeli jesteście specjalistami od leśnych przysmaków, to zapewne macie wśród swoich kuchennych sprzętów suszarkę. Wyciągnijcie ją z szafki, ponieważ w tym przypadku będzie bardzo potrzebna! Najpierw oczyśćcie wszystkie kanie i pokrójcie na kawałki. Później wyłóżcie grzyby na sitkach i włączcie nawiew. Jak długo suszyć kanie? Proces ten powinien trwać od 5 do 8 godzin. Później przełóżcie grzyby do pojemnika i schowajcie do zimowych zapasów. To pierwsza opcja suszenia kani. Nie martwcie się jednak, jeśli nie macie specjalnego sprzętu, ponieważ z pomocą przychodzi również piekarnik.
Jak suszyć kanie w piekarniku?
Piekarnik to sprzęt, który również umożliwia proces suszenia grzybów. Najpierw oczyśćcie kanie i pokrójcie je na mniejsze kawałki. Później wyłóżcie grzyby na blaszce i włóżcie je do piekarnika rozgrzanego do 70 stopni Celsjusza. Cały proces suszenia kani powinien trwać około 6 godzin, jednak dokładnie obserwujcie, co dzieje się w urządzeniu. Po upływie wyznaczonego czasu wyciągnijcie grzyby z piekarnika i schowajcie je do szczelnie zamykanego pojemnika. Wyjmijcie kanie, gdy tylko najdzie Was ochota na smaczną potrawę z leśnych specjałów.
Nasze przepisy w Waszych domach
Czy grzyby kanie można suszyć? Znacie już odpowiedź na to pytanie, więc wykorzystajcie nową wiedzę do przyrządzenia ulubionych potraw. Pomogą Wam w tym nasze przepisy, które nie mają sobie równych!
Lasagne z grzybami to pomysł na wyśmienity obiad dla całej rodziny. Przygotujcie ją dla bliskich, a usłyszycie wiele pochwał. To takie proste!
Nie ma to jak aromatyczna zupa grzybowa z dodatkiem kani. Zaserwujcie ją z makaronem, a z pewnością szybko zniknie z talerzy. Spróbujecie?
Świąteczne naleśniki z grzybowym farszem podbiją serca i podniebienia wszystkich gości. Wiemy, co mówimy, smakują naprawdę dobrze! Równie apetyczną opcją będzie świąteczny gulasz grzybowy. Zaserwujcie te dania dla gości i cieszcie się ucztą pełną smaków.
Komentarze (0)