Rumsztyk – co to jest? Z czego jest zrobiony?

Jak przygotować prawdziwy rumsztyk? Co to jest za potrawa, jak się ją doprawia i jak serwuje? Sprawdźcie, czym jest rumsztyk wieprzowy. Co to jest za danie i jak się je podaje? Poznajcie tajniki tradycyjnego rumsztyku.

Co to rumsztyk? Jak powstaje?

Zastanawiacie się, co to jest rumsztyk? Rumsztyk jest rodzajem kotleta powstającego z grubo mielonej lub siekanej wołowiny. W zależności od przepisu rumsztyk może być zrobiony wyłącznie z mięsa wołowego lub mieszanego mięsa wołowo-wieprzowego. Dodatek wieprzowiny nadaje rumsztykowi soczystości i charakterystycznego posmaku, a jednocześnie obniża koszt przygotowania tej potrawy. Skąd pochodzi rumsztyk? Co to jest za danie? Rumsztyk zalicza się do dań głównych, a na jego jedną porcję trzeba przeznaczyć 100-150 g mięsa. Sposób przygotowania rumsztyku zależy od kraju, kultury i lokalnej tradycji. W Austrii rumsztyk jest gotowany w wywarze warzywnym, natomiast w Czechach nadziewa się go boczkiem. W każdym przypadku sekretem rumsztyku jest natomiast odpowiedni sposób smażenia. Kotlet powinien być tylko lekko wysmażony – z delikatnie zrumienioną skórką i różowym środkiem.

Rumsztyk wołowy – co to jest?

Rumsztyk może być wspaniałym mięsem do eleganckiego obiadu. W restauracjach najczęściej podaje się go z przesmażoną cebulką i pieczarkami oraz sosem własnym powstającym podczas smażenia. Jak wygląda rumsztyk z cebulką? Co to jest za potrawa? To danie często może wyglądać jak bryzol wieprzowy, ale jest zdecydowanie bardziej wykwintne. Rumsztyki smaży się na mieszance oleju i masła klarowanego przez 3-4 minuty z każdej strony.