Ciasta z bakaliami podawać można na różne okazje – to jeden z ich największych atutów. Świetnie sprawdzą się jako dodatek do popołudniowej filiżanki herbaty, gdy przyjdzie nam ochota na coś słodkiego. Śmiało można uznać je także za propozycję deseru będącego idealnym zwieńczeniem uroczystego posiłku. Przekonaj się, że ciasto przekładane bakaliami niejedno ma imię. Nasze przepisy okażą się pyszną inspiracją do odkrywania świata wyśmienitych łakoci.
Jego wysokość sernik
Wiele osób uważa, że jest to niekwestionowany król domowych słodkości. Trudno się nie zgodzić. Sernik zalicza się do ciast uniwersalnych, których nie może zabraknąć na świątecznym stole. Trudno znaleźć kogoś, kto odmówi degustacji! Choć jedną z najgorętszych kulinarnych dyskusji jest to, czy sernik należy przygotowywać z rodzynkami, czy bez, dziś chcemy przekonać każdego sceptyka, że sernik z rodzynkami może smakować pierwszorzędnie. Popularnym wariantem tego deseru jest także sernik krakowski, który rozbudza apetyt smakoszy w całym kraju.
Nie tylko baba, czyli ciasto z rodzynkami na Wielkanoc
Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w polskich domach. Wśród wielu specyficznych zwyczajów na szczególne wyróżnienie zasługuje menu, które ma naprawdę długą i imponującą historię. Na słodko podawane są mazurki i efektowne babki, ale keks wielkanocny również będzie pasować do odświętnie przybranego stołu. Co prawda tradycja to rzecz ważna, ale czasem warto podczas świąt spróbować czegoś odrobinę innego. Wielkanocna pascha to serowy deser podawany na zimno, który przyjemnie odświeży kubki smakowe. Dodajcie ją do listy przepisów na ciasta z bakaliami, które koniecznie musicie wypróbować.
Bakalie na Boże Narodzenie? W to nam graj!
Grudniowe święta też nieodłącznie kojarzą się z wyjątkowym jadłospisem i przysmakami, na które czeka się z niecierpliwością przez cały rok. Wśród deserów i ciast na Boże Narodzenie nie może zabraknąć piernika, ale nie warto ograniczać się wyłącznie do niego. Poznajcie lekach – aromatyczne ciasto świąteczne, które wywodzi się z kuchni żydowskiej. Uznawane jest za przysmak noworoczny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by włączyć go do menu bożonarodzeniowego jako kolejny przykład pysznego ciasta z rodzynkami. Przepis ten uwzględnia nie tylko rodzynki, ale też orzechy włoskie (opcjonalnie migdały), mielone goździki, miód oraz koniak. Taka mieszanka musi dawać fantastyczne efekty.
Każda okazja do świętowania jest dobra
W kalendarzu możemy znaleźć więcej dat, które łączą się z wyśmienitym jedzeniem. Bo jak świętować, to najlepiej z gronie bliskich i przy suto zastawionym stole! W okolicach 11 listopada głośno robi się o rogalach marcińskich. Kojarzone są przede wszystkim z Poznaniem, ale dzięki naszemu przepisowi bez trudu zrobisz je w domu. Pamiętajcie jednak, że zadanie to wymaga cierpliwości i uwagi. Jeśli organizujesz niezobowiązujące spotkanie ze znajomymi w domowym zaciszu, postaw na ciasto mieszane łyżką, które uznać można za szybkie ciasto z bakaliami. Odnosi się to przede wszystkim do czasu przygotowania. To prosta receptura i jej opanowanie raczej nikomu nie powinno sprawiać problemów. Uwaga - trzeba mieć na uwadze dodatkowy czas pieczenia. Wstawcie ciasto z bakaliami do piekarnika, zanim jeszcze przyjdą goście – podacie je wtedy w punkt!
Bakalie wzbogacą każdą recepturę
Rodzynki to produkt bardzo łatwo dostępny, więc można zdobyć je bez problemu. Warto, ponieważ doskonale pasują do bułeczek z rodzynkami, które okażą się znakomitym uzupełnieniem zestawu na drugie śniadanie albo lunchu do wzięcia na wynos. Jeśli w weekend macie trochę więcej wolnego czasu i chcecie sprawić przyjemność sobie oraz bliskim, przygotujcie ciasto z jabłkami i cynamonem. Nie jest to klasyczna szarlotka, ale spokojnie – dzięki odpowiednim dodatkom też podbije serca wszystkich łasuchów.
Komentarze (0)